Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду задовольнив касаційну скаргу прокурора на ухвалу апеляційного суду, якою залишено без змін вирок щодо особи, засудженої за залишення в небезпеці дитини, що призвело до її смерті (ч. 3 ст. 135 КК України), та за жорстоке поводження з твариною (ч. 1 ст. 299 КК України). Відповідну постанову у справі № 623/3374/18 ККС ВС ухвалив 11 травня 2021 року, повідомила прес-служба Суду.
Із повним текстом постанови зручно ознайомитись в системі VERDICTUM. Протестувати систему можна за посиланням. Також ви можете скористатись сервісом "Референт" у системі VERDICTUM, в якому можна контролювати появу нових судових рішень в історії справи.
Суть справи: відповідно до вироку жінці призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років. На підставі ст. 75 КК її звільнено від відбування покарання з випробуванням, визначено іспитовий строк терміном на 3 роки, а також покладено обов'язки, передбачені ст. 76 КК.
У касаційній скарзі прокурор, зокрема, вказав на те, що призначене судом покарання не відповідає ступеню тяжкості злочину та особі засудженої через м'якість, та просив скасувати ухвалу апеляційного суду, призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції.
Колегія суддів ККС ВС зазначила, що висновки апеляційного суду щодо залишення застосування ст. 75 КК України при призначенні покарання особі та звільненні її від відбування покарання з випробуванням є необґрунтованими, оскільки апеляційний суд належним чином не врахував:
Натомість апеляційний суд надав перевагу поведінці засудженої після вчинення нею кримінальних правопорушень, думкам її дочки і потерпілого, досудовій доповіді органу пробації. Однак такі обставини не ґрунтуються на вимогах статей 65, 75 КК і не можуть бути визначальними при виборі заходу примусу та порядку його відбування.
Як убачається з матеріалів кримінального провадження, поведінка засудженої під час провадження в суді може свідчити про її намагання уникнути відповідальності, а не про її виправлення та перевиховання.
На думку колегії суддів ККС ВС, сукупність таких обставин вказує на те, що призначене особі покарання із застосуванням положень ст. 75 КК України є неправильним і не сприятиме виправленню засудженої та запобіганню вчинення нових злочинів.
Спрогнозуйте результат рішення суду з Verdictum PRO. VERDICTUM PRO за допомогою штучного інтелекту проаналізує ваш позов та покаже шанси на успіх у судовому засіданні в першій інстанції, а також відобразить шанси на перемогу в апеляційній та касаційній інстанціях. Таким чином, тепер ви зможете розрахувати вірогідність перемоги вашого клієнта на будь-якому етапі розгляду справи в суді. Детальніше за посиланням.
Читайте також: Велика Палата ВС відійшла від раніше визначеної правової позиції щодо нікчемності заповіту
Джерело: "ЛІГА ЗАКОН"