flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Сплата судового збору онлайн: що варто знати

03 листопада 2021, 13:31

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» копія відповідної квитанції вважається документом, що підтверджує сплату судового збору, а перевіряти надходження відповідного платежу мають суди.

 

Законодавство України, зокрема Цивільний процесуальний кодекс, вимагає додавати докази сплати судового збору до процесуальних заяв. Про це повідомляє Facebook-сторінка «Інформаційні Судові Системи».

«У сучасних умовах, коли частка платежів онлайн невпинно зростає, виникає питання, чи потрібно додавати до процесуальних документів саме оригінал квитанції про сплату збору, або ж достатньо копії квитанції, надісланої платіжною системою на електронну адресу заявника.

 

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» копія відповідної квитанції вважається документом, що підтверджує сплату судового збору, а перевіряти надходження відповідного платежу мають суди. При цьому платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору додається до позовної заяви  і має містити відомості про те, яка саме заява оплачується судовим збором. Цю норму окремо було роз’яснено постановою Верховного Суду від 27 січня 2021 року.

Отже, сплата судового збору онлайн в кабінеті клієнта банку відповідає вимогам Закону України «Про судовий збір», а квитанція підтвердження сплати збору, що надходить на електронну адресу, є єдиним можливим документом на підтвердження його оплати та має доказову силу на виконання його вимог.

Розрахувати і сплатити судовий збір онлайн можна на сайті Судової влади України (court.gov.ua)», — йдеться у повідомленні.

Джерело: «Судово-юридична газета»