flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Через війну роботодавець не зміг подати повідомлення про прийняття нового працівника: які наслідки?

20 квітня 2022, 11:26

Фахівці Держпраці у листі від 28.03.2022 № 1340/4/4.1-ЗВ-22 навели норми Порядку №413 та діючих норм ст. 24 КЗпП. Вони нагадали, що форма повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладання гіг-контракту складається за формою, затвердженою у додатку до Порядку № 413.

Таке повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) та/або резидентом Дія Сіті до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника ЄСВ.

Повідомлення треба подати до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг–спеціалістом резидента Дія Сіті.

Подати слід засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу.

За відсутності технічної можливості подання повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг–контракту засобами електронного зв’язку в електронній формі таке повідомлення подається у формі документа на папері 1 але разом з копією в електронній формі.

Але це базові правила. А як бути під час війни?

Про можливість неподання такого повідомлення в воєнний час у діючих нормах Порядку №413 та КЗпП не йдеться. Але фахівці Держпраці, розглядаючи питання про практичну ситуацію, вирішили дати хоч якусь пораду.

На їх думку, у разі відсутності можливості у роботодавця, із незалежних від нього обставин, подати до органів ДПС повідомлення, роботодавець в такому разі повинен мати підтвердження намагання вчинити такі дії.

Тобто, роботодавцю доведеться фіксувати, і за можливості підтверджувати документально (актами, довідками, листами тощо), як він намагався подати повідомлення, і що саме цьому завадило. Нажаль, просто факту воєнного стану для позбавлення від відповідальності не достатньо.

                                                                                                Джерело: Дебет-Кредит