Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Фахівці Генерального департаменту з питань оплати праці та функціонального розвитку державної служби підготовили відповіді на актуальні питання, щодо обліку робочого часу та особливостей роботи державних службовців. Про це повідомляє пресслужба НАДС.
«Зокрема, від вас надходили запитання чи може держслужбовець продовжувати працювати на окупованій території, чи можна встановлювати простій для державних службовців, які потрапили в полон, та як обліковувати робочий час державних службовців, які тривалий час не виходять на зв’язок. З відповідями можна ознайомитися за посиланням.
Також, нагадаємо, що на сайті НАДС створено окремий розділ, де ми збираємо всю важливу інформацію, що стосується організації роботи державних органів під час воєнного стану. Він постійно оновлюється та доповнюється актуальними документами і роз`ясненнями. Розділ доступний за посиланням», — йдеться у повідомленні.
Так, може. Якщо державний службовець продовжує виконувати службові обов’язки (у штатному режимі або дистанційно) час роботи обліковується шляхом проставлення у табелі відмітки «Р».
Оплата праці здійснюється у повному обсязі відповідно до Закону України «Про державну службу», постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 року № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів», інших актів законодавства.
Керівник може прийняти рішення про оголошення простою, зокрема, у разі перебування державного службовця у полоні або утримання його як заручника.
У разі оголошення щодо державного службовця простою, час роботи обліковується шляхом проставлення у табелі відмітки «П».
Оплата праці на період оголошення простою здійснюється з урахуванням статті 113 Кодексу законів про працю України та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня
2022 року № 221 «Деякі питання оплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, в умовах воєнного стану». Тобто, керівник самостійно визначає розмір оплати часу простою, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу).
Додаткову інформацію викладено у спільному роз’ясненні Мінекономіки та НАДС від 10 березня 2022 року № 4706-06/9551-03 «Щодо оплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, в умовах воєнного стану».
У разі, якщо такий державний службовець тривалий час не виходить на зв’язок, то його робочий час за рішенням керівника може обліковуватися шляхом проставлення у табелі відмітки «НЗ».
Раніше ми писали, як під час воєнного стану можна оформляти та надсилати кадрові документи по держслужбі.
Джерело: "Судово-юридична газета"