Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Дитинство, обпалене війною… Саме таким воно є для українських дітей через повномасштабне воєнне вторгнення російської федерації.
Постійні обстріли, руйнування, вимушена евакуація, поранення, смерті — це важко переживати дорослим, а дітям — тим паче.
На цьому наголошує Координаційний центр з надання правової допомоги.
Під час війни порушуються права дитини: право на життя, право бути із сім’єю і громадою, право на здоров’я, право на розвиток особистості, а також право на турботу і захист. Порушені права дітей мають бути відновлені та захищені за допомогою національних і міжнародних інституцій.
Система безоплатної правової допомоги в Україні є однією із державних інституцій, які стоять на варті прав та інтересів дітей.
Згідно із Законом України "Про безоплатну правову допомогу", всі діти мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, яка полягає у захисті та представництві їхніх інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складення документів процесуального характеру. Її надають юристи бюро правової допомоги, а також адвокати, які співпрацюють із системою БПД. Послуги юристів та адвокатів оплачує держава.
"Запровадження воєнного стану змінило роботу системи БПД, – наголошують у Координаційному центрі з надання правової допомоги. – Наші фахівці продовжують працювати, щоб права наших громадян, зокрема й дітей, були дотримані".
Це і правові поради батькам під час роботи консультаційних пунктів, і проведення правопросвітницьких заходів для учнів та студентів, і онлайн-правопросвітництво з дітьми, і долучення до різноманітних тренінгів для дітей, інформує Координаційний центр з надання правової допомоги на своїй сторінці у соціальній мережі.
Джерело: «Голос України»
11 травня 2022, 08:45
9 травня 2022 року відбулась історична подія, коли Президент США підписав Закон про ленд-ліз для України. Це означає, що допомога у вигляді озброєння та іншої цивільної допомоги буде надаватися більш швидко та оперативно, без обґрунтувань та довгих пояснень Конгресу щодо необхідності поставки щодо кожної позиції озброєння. Окрім того, важливим фактором є спрощення всіх бюрократичних процедур та довгостроковий термін розрахунку України за отриману допомогу.
Яка саме допомога буде надаватись України в рамках Закону про ленд-ліз?
Закон передбачає передання Україні як оборонної техніки та озброєння, так і засоби захисту цивільного населення від збройної агресії рф та гуманітарну допомогу у великих об'ємах. Це військове обладнання, системи озброєння, боєприпаси, літаки, судна, катери, також це інструменти та матеріали, необхідні для виробництва, ремонту, обслуговування, транспортування, експлуатації або використання будь-якого обладнання. Оскільки цей Закон не передбачає чіткого переліку того, що буде передаватися Україні, всі поставки будуть охоплені рамковими угодами в залежності від потреб на кожному етапі.
Занепокоєння та погрози керівництва країни-агресора свідчать тільки про те, що це дійсно великий крок, який наближає Україну до перемоги.
Які умови постачання та як це вплине на економіку України?
На даному етапі ми звісно не можемо оцінити в повній мірі скільки коштуватиме кожна позиція переданої допомоги та на яких умовах будуть передаватися конкретне озброєння та обладнання. Ленд-ліз передбачає надання в позику або в оренду з умовою повернення.
Таким чином, Україна повинна буде повернути те майно, яке не буде пошкоджене або знищене і підлягатиме поверненню, а за інше - відшкодовувати вартість такого майна. Звісно, по кожній позиції, яка буде надаватися США існуватимуть свої умови та строки повернення або розрахунку за них.
Перевага цього закону полягає в тому, що Україна не оплачуватиме за отриману допомогу на умовах передоплати або одразу після її отримання. Що також пришвидшує і полегшує процедуру отримання необхідного озброєння та оснащення.
Треба розуміти, що Україна не отримує цю допомогу на безоплатній і безповоротній основі, а в майбутньому буде повертати та компенсувати вартість всієї допомоги. В даному випадку важливим є те, щоб запити уряду України на отримання конкретних позицій були своєчасними та виходили з умов необхідності для оборони країни.
Звісно, така допомога в майбутньому відобразиться на економіці України, оскільки великою статтею видатків в бюджеті України на роки, та навіть десятиріччя стане погашення заборгованості та оплата оренди. Але повне відновлення економіки України та економічний зріст можливий лише після повної перемоги та відсутності бойових дій. І саме завдяки допомозі США оперативним постачанням необхідного озброєння можливе пришвидшення перемоги над країною-агресором. При цьому, варто враховувати, що Україна отримує та продовжить отримувати від інших країн світу матеріальну допомогу, яка в майбутньому також може стати джерелом розрахунків за отримання допомоги в рамках ленд-лізу.
Марина Гаврилюк, адвокат, керуючий партнер Адвокатського об'єднання «ЮніМайндс»
Джерело: "ЛІГА ЗАКОН"