Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Верховна Рада України прийняла Закон «Про ратифікацію Європейської угоди про передачу заяв про правову допомогу».
Угода передбачає, що особи, які мають звичайне місце проживання на території однієї договірної сторони, можуть звернутися за правовою допомогою у цивільних, торговельних або адміністративних справах на території іншої договірної сторони.
Ратифікація Угоди уможливить доступ громадян України до механізму Угоди, який з метою забезпечення захисту прав всіх громадян держав – учасниць Угоди дає змогу громадянам будь-якої із таких держав звертатися із проханням про надання безоплатної правової допомоги на території іншої держави – учасниці Угоди.
Угода встановлює процедуру, якої слід дотримуватися, і, зокрема, дозволяє зацікавленим особам звертатися за правовою допомогою через уповноважений орган влади держави-учасника, в якій вони зазвичай мешкають.
Україна стала 33-ю країною Ради Європи, яка ратифікувала Європейську угоду про передачу заяв про правову допомогу.
Раніше Європейську угоду про передачу заяв про правову допомогу ратифікували Австрія, Азербайджан, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Греція, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сербія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Македонія, Туреччина та Велика Британія.
Не ратифікували відповідну угоду такі європейські країни, як Андорра, Вірменія, Хорватія, Угорщина, Ліхтенштейн, Мальта, Молдова, Монако, РФ, Сан-Марино, Словаччина і Словенія.
Німеччина та Ісландія підписали угоду, але ратифікації в цих країнах поки не було.