Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
4 серпня 2017 року відбулася зустріч Голови Вищої ради правосуддя І.Бенедисюка та представників секретаріату ВРП з експертами Проекту Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні».
Учасники зустрічі в межах підготовки експертного звіту обмінялися думками стосовно новостворених органів прокурорського самоврядування, співпраці Вищої ради правосуддя із Радою прокурорів України та Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів та обговорили основні виклики, які стоять перед цими органами.
Як наголосив на початку зустрічі Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, вперше в країні проводиться системна судова реформа, яка торкнулася не лише судів, органів та установ системи правосуддя, а й суміжних інститутів – адвокатури та прокуратури; інститут прокуратури було введено до системи правосуддя, створено нові органи – Раду прокурорів України, Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів.
Як нагадав Голова ВРП, відповідно до статті 131 Конституції України до повноважень Вищої ради правосуддя належить ухвалення рішень стосовно порушення суддею чи прокурором вимог щодо несумісності та розгляд скарг на рішення відповідного органу про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора.
Ігор Бенедисюк розповів учасникам зустрічі про результати попередньої співпраці обох органів та допомогу, надану Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів на початку організації її роботи. Водночас Ігор Бенедисюк наголосив на важливості продовження співпраці з Комісією з метою вироблення уніфікованих підходів та критеріїв стосовно застосування норм законодавства щодо дисциплінарної відповідальності прокурорів, узагальнення практики розгляду цієї категорії справ. Міжнародні експерти Проекту – колишній керівник прокуратури провінції Нова Шотландія (Канада) Джон Пірсон та колишній Генеральний прокурор Данії Йорген Стін Соренсен – порушили питання взаємодії Вищої ради правосуддя та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Зокрема, йшлося про те, якими є межі повноважень ВРП стосовно рішень Комісії, якими чином можна посилити незалежність цього органу тощо.
Проект Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», за словами радника Проекту Оксани Цимбрівської, планує у вересні цього року підготувати підсумковий звіт щодо ключових питань діяльності органів прокурорського самоврядування, який міститиме оцінку незалежності цих органів, їхніх функцій, організаційної структури, взаємодії з іншими органами та установами державної влади, зовнішньої та внутрішньої комунікації, навчання й фінансування, а також відповідні рекомендації.
Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності