Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вища рада правосуддя 14 вересня розпочала розгляд 120 кандидатур, яких Вища кваліфікаційна комісія суддів визначила переможцями конкурсу до Верховного Суду.
Загалом заплановано провести 8 засідань, на кожному з яких розглядатимуть по чотири кандидати до Касаційного цивільного, Касаційного господарського, Касаційного адміністративного та Касаційного кримінального судів у складі Верховного Суду.
За перші два дні розглянуто 32 кандидатури. Процедура розгляду така: спочатку один із членів ВРП зачитує інформацію про кандидата, а потім сам кандидат коротко представляє себе, після цього члени Вищої ради правосуддя ставлять йому запитання.
Варто зазначити, що рішення стосовно внесення рекомендацій Президенту про призначення суддів Вища рада правосуддя прийматиме після розгляду всіх 120 кандидатів, які стали переможцями конкурсу.
Комісія може або погодитися із призначенням відповідного кандидата на посаду судді Верховного Суду, або відмовити у внесенні рекомендацій про його призначення.
Відмовити кандидату у внесенні Президентові України подання про призначення судді на посаду можуть виключно з підстав порушення визначеного законом порядку призначення на посаду судді або наявності обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидата критерію доброчесності чи професійної етики або інших обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв’язку з таким призначенням.
Таке рішення ухвалюватиметься шляхом голосування. Аби кандидат отримав рекомендацію від Вищої ради правосуддя, за нього мають проголосувати не менше чотирнадцяти членів Вищої ради правосуддя. Якщо ж 14 голосів не знайдеться, то такий кандидат не потрапить у Верховний Суд.
Варто зауважити, що після внесення рекомендацій Вищої ради правосуддя про призначення суддів Верховного Суду Президент має протягом 30 днів підписати відповідний указ.