Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
2 липня 2018 року у приміщенні Державної судової адміністрації України в м. Києві в режимі відеоконференції відбулось установче засідання Постійно діючих робочих груп Ради суддів України з питань розвитку суддівського самоврядування в областях. Відеоконференцію для Постійно діючої робочої групи Ради суддів України з питань розвитку суддівського самоврядування у Сумській області було організовано у приміщенні Апеляційного суду Сумської області. Голова Ямпільського районного суду Сатарова О.В. прийняла участь у відео платформі яка пройшла у Шосткинському міськрайонному суді
На порядок денний було винесено такі питання : Про заходи належної організації роботи слідчих суддів-доповідач член Ради суддів України Маслов В. В.; Про затвердження технічного опису мантії судді Верховного Суду-доповідач секретар Ради суддів України Журавська О.В.; Про заохочення-доповідач заступник Голови Ради суддів України Бутенко В.О.
Щодо організації роботи слідчих суддів, то члени РСУ, обговорюючи це питання, керувались необхідністю прийому та розгляду клопотань органів досудового розслідування та інших учасників кримінального провадження у неробочий (вихідні та святкові дні) і надурочний час. Загалом, актуальність питань, які пов'язані з організацією роботи слідчих суддів, відображається у наступних статистичних даних. Так, відповідно до звітів загальних судів першої інстанції впродовж 2017 року слідчими суддями місцевих судів було розглянуто 591, 3 тисячі клопотань органів досудового розслідування та інших учасників кримінального провадження. У 2016-2016 роках зазначений показник становив 486,7 та 494,9 тисяч клопотань відповідно.
Тож, з огляду на кількість звернень, які надходять до Ради, для суддів актуальним є питання щодо графіка роботи слідчих суддів, а також суддів адміністративних судів, котрі розглядають окремі термінові категорії спорів, що пов'язані з виборчим законодавством.
У підсумку обговорення Рада суддів України рекомендувала суддям застосовувати чергування суддів та працівників апарату суду у неробочі дні, керуючись тим, що кількість суддів та працівників апарату суду під час чергування визначаються зборами суддів. Відповідно до рішення зборів суддів чергувати може і один слідчий суддя, що не слід розглядати як втручання у процес розподілу матеріалів кримінального провадження.
Щодо оплати праці, то робота суддів і працівників апарату суду, які залучаються до роботи у неробочий та понаднормовий час має здійснюватися у відповідності до положень Кодексу законів про працю України та Закону України "Про державну службу" на підставі наказу керівника апарату суду та табелю обліку використання робочого часу.
Наступними питаннями члени Ради затвердили технічний опис мантії судді Верховного Суду, а також створили робочу групу, яка працюватиме над новим ескізом "літньої" мантії для суддів місцевих загальних суддів.