Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Для укладення шлюбу законодавством встановлені певні умови. До таких умов відносяться взаємна згода осіб, які укладають шлюб, і досягнення певного віку. Розглянемо особливості укладання шлюбу неповнолітніх.
Згідно із Сімейним кодексом України чоловікам та жінкам дозволено одружуватися з 18 років. Особи, які бажають створити сім"ю, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.
Однак іноді молоді люди мають бажання одружитися раніше. У таких випадках вони повинні звернутися з відповідною заявою до суду. Якщо особі виповнилося 16 років і встановлено, що це відповідає її інтересам, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб.
Частиною 1 статті 21 Сімейного кодексу України (далі – СК України) передбачено, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану
Згідно ч. 3 ст. 293 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) справи про надання права на шлюб розглядаються у порядку окремого провадження.
Суд надає право неповнолітній особі на укладення шлюбу не загалом, а саме з конкретною особою, яка чітко зазначається у рішенні суду.
Якщо обидві особи, які мають намір укласти шлюб, є неповнолітніми, то в такому випадку кожному із них необхідно подати до суду дві окремі заяви про надання права на шлюб.
Одночасно із заявою до суду потрібно надати відповідні докази, що ранній шлюб відповідатиме інтересам молодої людини.
Із судової практики розгляду справ про надання права на шлюб вбачається, що переважна більшість заяв даної категорії пов'язана з вагітністю.
Тож заява про надання права на шлюб повинна відповідати вимогам, передбаченим ст.175 ЦПК України. Разом з тим, у заяві про надання права на шлюб необхідно зазначити прізвище, ім’я, по батькові особи, з якою передбачається реєстрація шлюбу.
Прес-служба суду