flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Набрав чинності Закон щодо реформи патентного законодавства

18 серпня 2020, 16:35

Закон було офіційно опубліковано в газеті "Голос України" 15 серпня

 

16 серпня набрав чинності Закон № 816-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформи патентного законодавства". Закон було офіційно опубліковано в газеті "Голос України" 15 серпня.

З повним текстом Закону зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Закон удосконалює охорону прав інтелектуальної власності на винаходи та корисні моделі й гармонізує національне законодавство з положеннями права Європейського Союзу у цій сфері відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Законом:

- розширено перелік об'єктів технологій, на які не поширюється правова охорона;

- передбачена можливість подання заявок в електронній формі;

- надано право будь-якій особі подати мотивоване заперечення проти заявки протягом шести місяців від дати публікації відомостей про заявку на винахід;

- уточнено порядок надання додаткової охорони прав на винаходи лікарських засобів;

- розширено перелік прав та обов'язків суб'єктів прав на винаходи (корисні моделі);

- передбачена можливість визнання прав на винахід і корисну модель недійсними в адміністративному порядку («post-grant opposition»).

Установлено, що експертиза заявок на винаходи (корисні моделі), експертиза яких не завершена на день набрання чинності цим Законом, проводиться у порядку, встановленому Законом. Відповідність об'єктів умовам надання правової охорони (патентоздатності) визначається згідно із законодавством, що діяло на дату подання заявки.

Патенти, видані за заявками, одержаними Установою до дня набрання чинності цим Законом, є чинними.

Заява про визнання недійсними прав інтелектуальної власності на винахід (корисну модель) може бути подана до Апеляційної палати щодо будь-якого винаходу (корисної моделі), щодо якого набуто права інтелектуальної власності, зокрема винаходу (корисної моделі), права на який набуто до дня набрання чинності цим Законом. Відповідність об'єктів умовам надання правової охорони (патентоздатності) визначається згідно із законодавством, що діяло на дату подання заявки.

Законом внесено зміни до Цивільного кодексуЗакону «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» та Декрету Кабінету Міністрів «Про державне мито».

Нагадаємо, зазначений Закон Верховна Рада прийняла 21 липня (детальніше).

Джерело: ЮРЛІГА